Relacja z konkursu

16 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się drugi etap oraz finał VII Edycji Konkursu dla Gimnazjalistów „INFO-TECH”.

Do drugiej części konkursu przystąpiło 15 najlepszych uczestników z pierwszego etapu. Byli to uczniowie Gimnazjów w Tomaszowie, Publicznego Gimnazjum
w Lubochni i Popielawach oraz po raz pierwszy Publicznego Gimnazjum nr 29 w Łodzi. Drugi etap trwał godzinę, a po jego zakończeniu uczestnicy wraz z opiekunami udali się na projekcję filmu „Komunikacja w sieciach komputerowych”.

Do finału przystąpiło 4 najlepszych uczestników etapu drugiego. Ta ostatnia część konkursu polegała na zgłaszaniu odpowiedzi za pomocą przycisku. Piotr Zduniak, uczeń łódzkiego gimnazjum, zabłysnął wiedzą i bardzo szybko pokonał konkurencję. Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce – Tomasz Wiktor (Gimnazjum w Popielawach)
III miejsce – Damian Płóciennik (Gimnazjum nr 3)
IV miejsce – Maciej Czerwonka (Gimnazjum w Lubochni).

Każdy uczestnik otrzymał nagrody, które wręczał Dariusz Kwiatkowski, Dyrektor ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz tego, każdy z opiekunów dostał mały upominek,
w podzięce za przygotowanie uczniów.

Opiekunami konkursu byli nauczyciela przedmiotów informatycznych: Janusz Ptasiński oraz Paweł Węgrzynowski. Przy jego organizacji pracowali uczniowie klas I, II i IV Technikum Informatycznego.